Thermomix TM5 Akıllı Mutfak Robotu

Akıllı Mutfak Robotu

Günümüzde artık her işimizi akıllı bilgisayarlarla, robotlarla yapıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler zaten artık ayrılmaz bir uzvumuz gibi, bilgisayarın bile pabucunu dama attı. Evimizi robotlara süpürttürüyoruz. Peki neden yemeklerimizi pişirirken de robotlardan faydalanmayalım. Uzun zamandır sitemde bahsettiğim Thermomix TM5 tam olarak akıllı mutfak robotu olarak bahsedebileceğimiz bir ürün. Çok yakın bir zamanda her evde olacağını kestirmek işin içinde olan biri olarak zor değil. Kim kendisine vakit ayırırken hamurunu yoğuran, yemeğini pişiren, ununu öğüten bir makina istemez ki.

 

Akıllı Mutfak Robotu Thermomix Nedir?

Thermomix, Alman Vorwerk firmasının 1961 yıllında çıkarttığı mutfak robotuna verilen isim. İlk başlarda mikser olarak piyasaya sürülmüşken şu anda TM5 ve TM6 modelleri ile akıllı mutfak robotu olarak adlandırabileceğimiz duruma gelmiştir. Türkiye’de satışı yapılan Thermomix TM5 modeli üzerinden bu akıllı mutfak robotunun neler yapabileceğini kısaca anlayayım size;

Termomix Tm5 modelinde tam 12 fonksiyon bulunmaktadır. Bunlar, karıştırma, tartma, öğütme, doğrama, pişirme, yavaş karıştırarak pişirme, buharda pişirme, emülsiyon, çırpma, kontrollü ısıtma, hamur yoğurma ve parçalayarak karıştırma. Tüm bu fonksiyonlarla ilgili detaylı yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Thermomix’i akıllı yapan bu işlemleri yaparken sadece dijital ekrana ve çevirme tuşuna dokunarak hazırlayabilmeniz, tarif çipindeki tarifleri yönergeleri takip ederek hızlıca hazırlayabilmeniz ve bu işlemleri yaparken malzemeleri koymak ve düğmesini döndürmek dışında hiçbir şey yapmayacak olmanız. Siz düğmesini çevireceksiniz o yapacak. Bundan akıllısı Jetgillerdeki Rosie olabilir.

Thermomix TM5 Akıllı Mutfak Robotu

Mutfağınızdaki yer kaplayan eşyaları bir düşünün smoothie makinasını, hamur yoğurma aletini, mikseri, blenderı, öğütücüleri, mutfak tartınızı,buharda pişirme aletleri, mutfak robotları vs. Hepsine tek tek ayrı ayrı ayrı verdiğiniz paraları ve mutfağınızda tutan yeri düşünün sonra da şu sevimli, şirin ve boyundan çok iş yapan akıllı mutfak robotu Thermomix’i bir deneyin. Böylelikle nasıl harika bir ürün olduğunu anlayabileceksiniz. Sabahları smoothienizi yapıp, ekmeğinizi yoğurabilir sonrasında da aynı anda 3 farklı yemeği yaklaşık yarım saat içerisinde pilirebilirsiniz. Isı kontrolünü yaparak yemek taştı, taşmadı derdi ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Yemek tarifi bulmak için site site gezip kitap karıştırmayacaksınız çünkü makinanın içinde tarifler var ve bütümn ayarları hazır bir şekilde önünüze geliyor.

Siz de Thermomix TM 5 tecrübesine sahip olmak istiyorsanız Bağımsız satış danışmanı olarak benimle iletişime geçebilir. Ürünle ilgili detaylı bilgiyi alabilir, danışmanlık avantajlarından faydalanabilirsiniz. Danışman ID’si olarak TM0655 kodunu kullanarak hediyelerden de faydalabilirsiniz. Haydi ne duruyorsunuz kendinize kötü geçirdiğimiz bu yılın sonunda bir iyilik yapın ve bir Thermomix edinin. Yılbaşına özel hediyeleri TM0655 danışman kodunu kullanarak kaçırmayın.

 


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım