Aquapick Ağız Duşu

Bugünkü yazı konum Aquapick ağız duşu deneyimim olacak. Yemek ile ne alakası var derseniz içinden bilin ki sağlıklı beslenmenin yanı sıra sağlıklı sindirim yapmak da çok önemli. Sindirim sistemi ise çalışmaya ağızdan yani dişlerden başlıyor. Sağlıksız dişlerimiz olduğunda yemekleri çiğnemekte zorluk çekiyoruz ve düzgün çiğnenilmemiş, öğütülememiş gıdaları sindirim sistemi organlarımıza gönderiyoruz. Bunu önlemek için de yapmamız gereken dişlerimize iyi bakmak.

Diş sağlığı maalesef ülkemizde çok da önem verilmeyen bir konu. Dişler çürümeden doktora gidilmez ya da çürüse bile gerekli işlemler diş hekimi korkusuyla yaptırılmaz artık en son aşamaya gelindiğinde (çekme olsun, implant taktırma olsun) diş hekimleri ziyaret edilmeye başlanır. Halbuki dişlerimize evimizde kendimiz güzel bir bakım versek ve gerekli kontrolleri herhangi bir rahatsızlığımız olmadan 6 ayda bir yapsak korkmamız gereken bir şey olmayacak.

Ağız duşu da dişlerimize daha iyi bakım vermemiz için kullandığımız bir araç. Dış fırçasının, diş iplerinin erişim sağlayamadığı yerlere yüksek basınçlı su vererek erişim sağlayamadığımız yerleri temizlemeye yarayan, buralarda yemek artığı gibi artıkları bırakmayarak diş aralarında oluşan görülmeyen çürükleri önleme konusunda yardımcı olan bir araç. Kendimden örnek vermem gerekirse; Ben diş ipi kullanabilen biri değilim, Dişlerim arasında boşluk yok, diş etlerim hassas, diş fırçası bu aralara zor giriyor, diş ipi ise diş aralarında bulunan artıkları daha çok aşağı itiyor. Sonuç olarak kanayan ve bir süre sonra iltihap toplayıp, şişen diş etlerim oluyor. Bu durumdan dolayı dişlerime gerekli bakımı veremediğimi düşünerek ağız duşu seçeneğini denemek istedim.

Ağız duşu olarak seçtiğim marka Aquapick oldu. İnternette yaptığım araştırmalar, çevremde kullananların verdiği tavsiyeler sonucunda Auqapick AQ-300 modelini denemek istedim. Samsung’un verdiği güvence de tabii ki seçimimde etkili oldu. Auqapick AQ-300 ağız duşunu kendi sitelerinden pazar akşamı aldım ve çarşamba günü elime geçmiş olmuştu. Aslında pazartesi günü kargoya verilmişti ama malum Aras kargo ile çalıştklarından dolayı erken bile geldiğini düşünüyorum. ( Aras kargodan hiç hoşlanmadığımı bu kısımda anlamış olabilirsiniz.)

Gelir gelmez tabii ki temizliğini yaptım ve hemen denemeye koyuldum. Temizliğini yapmak için kutunun içerisinden kutu içerisinde çıkan iki adet tabletten birini kullanıyorsunuz. Nasıl temizleyeceğinize dair bir broşür kutuda yer alıyor. 3-4 ayda bir temizlemenin faydalı olduğu da bu broşürde yazıyor.

Temizlik işlemini yaptıktan sonra kendi özel başlığımı seçtim, su haznesinin içerisine su ve biraz gargara koydum ( musluk ya da içme suyu farketmiyor. Ben ilk başta içme suyu koydum ama sonra o suyu yutmadığımı farkedince musluk suyu ile devam ettim:) ) Sonra da birinci basınç seviyesinde çalıştırmaya başladım. Dakikada 2200 atımlık basınçlı su veriyor Auqapick aq-300 modeli. Firmanın belirttiğine göre dünyada en etkili ve en yüksek basınç etkili ağız duşu kendilerine ait. Diş fırçasının %30 hijyen sağladığı, Aquapick ağız duşu ile bu hijyenin %100’e çıktığı da belirtiliyor. Daha çok kısa süredir kullandığımdan dolayı gözle görülür bir farklılık yok şimdilik ama kullandıktan sonra dişlerimde ve diş etlerimdeki rahatlama hissi gerçekten işe yarayacağını hissettiriyor. Öncesi sonrası resimleri yapmayı düşünüyorum. Bir süre daha kullandıktan sonra gözle görülür bir fark olacak mı açıkçası ben de merak ediyorum.

Auqapick AQ-300 modelinde 4 farklı basınç derecesi bulunuyor. Ben birinci ve ikinci seviye basınç kademelerinde kullandım. İkince seviye basınç kısmında diş etlerimde biraz kanama oldu ama firma bunun temizlik ve alışma aşamasında normal olduğunu belirtiyor. Zaten diş fırçası ile fırçaladığımda da bu kanamalar olduğundan dolayı bu durumu ağız duşuna bağlamadım.

Ağız duşunu kullanırken ağzınız kapalı olursa etrafa su saçılması gibi bir durum olmuyor. Ağzınızın içine oto yıkamacı sokmuş gibi düşünün. Hem eğlenceli hem de ferahlatıcı bir deneyim oluyor. Bir de refleksleriniz hızlı olmalı, ben bazen dalıp hortumu kapatmadan ağzımdan çıkartıyorum, etrafa menzili kuvvetli sular fışkırtmış oluyorum böylelikle. Evde su savaşı yaptığımızda çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Hedefe tam kapasite kitlenebilirim.

Siz de dişleriniz çürümeden ağız sağlığınızı korumaya karar verdiyseniz Aquapick AQ-300 modelş gayet yeterli ve etkili bir bakım aracı olabilir. Yeni yıl kararları içerisinde kişisel bakımınıza daha çok dikkat etme kararı aldıysanız işe önce dişlerinizden başlayabilirsiniz.


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım