Evde Balıkçı Gecesi

Evinizde neredeyse her şeye alerjisi olan biri varsa dışarıda yemek yemek pek mümkün olmuyor haliyle. Canımızın çektiği çoğu şeyi ya evde yapıyoruz ya da maalesef yiyemiyoruz. Dışarıda da ancak mutfağını bildiğimiz, yemekler hakkında bilgi alabileceğimiz ailemizden birileriymiş gibi olduğumuz yerlerde yemek yiyebiliyoruz. Tabii bu kriterleri sağlayacak 1-2 yerimiz var. Bunlardan biri de çok sevdiğimiz balıkçımız. Covid-19 krizinden önce balıkçımıza haftada 1-2 gün gidebiliyorduk. Hem ortam değişikliği iyi geliyordu hem de evi kokutmadan taze taze balığımızı tüketiyorduk. Tabii virus sonrasında buraya gidemez olduk. Dışarıda rahat rahat yemek yiyebildiği tek yere gidemeyen oğlumun bu Korona sürecinde en çok özlediği şey oraya gitmek oldu. Biz de haliyle oradaki ambiansı olabildiğinde evimizde yapmaya çalışıyoruz. Bu hafta yine talep gelince “evde balıkçı gecemizi” yeniden gerçekleştirdik.

Balıkçı gecemizin menüsü resimde görüldüğü gibi. Güzelce fırında ızgara yapılmış palamut, mısır ekmeği, balıktan daha da çok tercih ettiğimiz hatta balıkçımıza gitme sebebimiz olan kumpir ve Vitamin deposu, içinde yok yok olan mevsim salatası. Bu basit menü bizim için çok şey ifade ediyor. Dünya ile bağlantımızı kuran kutsal menü 🙂

Sizde evde balıkçı gecesi yapmak isterseniz bu basit, yapımı kolay ve alerjensiz menüyü tavsiye ederim. Herkesi memnun etme garantili bir akşam yaşayacağınıza eminim.


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım