Thermomix İle Neler Yapabiliriz?

Thermomix TM5 ile neler yapabileceğimiz en çok sorulan sorulardan biri. Bu sorunun cevabını bir süre öncesine kadar ben de çok bilmiyordum ama Thermomix’i kullanmay başladıkça söyleyebilirim ki yapamayacağınız hiçbir şey yok. Hangi birini saysam ki diye düşünerek hemen sizlerle edindiğim tecrübeleri paylaşmaya başlıyorum. O kadar çok özelliği ve yapabileceği şey var ki bazılarını unutur muyum diye düşünmüyor değilim.

  • Öncelikle şunu söylemek gerekir ki; Thermomix TM5 sadece mikser ya da blender değil aynı zamanda yemeğinizi pişirmenizi de sağlayan akıllı bir mutfak aletidir. Sıcaklık ayarı yaparak su kaynatabilir, yemeğinizi istediğiniz ısıda ısıtabilir ya da direkt buharda ya da karıştırma kabının içinde pişirebilir ve sotleyebilirsiniz. 120 dereceye kadar ısıtma özelliği vardır.
  • Malzemelerinizi tartarak tam tutan tariflere sahip olabilirsiniz. Karıştırma kabına malzemelerinizi koyarak ya da ayrı bir kabı karıştırma kabının üzerine koyarak tariflerde hata yapma ihtimali olmadan tam tutan yemeklere sahip olabilirsiniz.
  • Thermomix TM 5 varoma bölümünü kullanarak buharda yemeklerinizi pişirebilirsiniz.
  • Evinizde kendi unlarınızı hazırlayabilirsiniz. Böylece içinde katkı maddesi, koruyucu var mı diye düşünmenize gerek kalmaz. En sert malzemeleri bile ( örneğin keçiboynuzu, kahve çekirdeği, tarçın kabuğu vs) saniyeler içerisinde öğütülüp kullanıma hazır hale getirebilir. Kendi tahininizi bile kendiniz hazırlaybilirsiniz.
  • Çırpma teli ile krema, yumurta akı gibi çırpmanız gereken gıdaları saniyeler içinde yorulmadan, kolunuz ağrımadan yapabilirsiniz.
  • Salatanızı, soğanınızı birkaç saniye içinde istediğiniz boyutlarda bölerek hazırlayabilirsiniz.
  • Hamur yoğurma modunda ekmek, pizza gibi hamurlarınızı profesyonel aşçılar gibi hamur işlerine sahip olabilirsiniz.
  • Blender özelliğini kullanarak çorbanızı pürüzsüz hale getirebilir, değişik smootieler hazırlayabilirsiniz.
  • En güzeli ise tüm bunları yaparken mutfağı az dağıtır, az bulaşık çıkartırsınız. Öyle ki Thermomix TM5 kendi kendini yıkayarak bu konuda bile size yardımcı olabilir.

Siz de bu eşsiz ürünü daha yakından tanıyıp Thermomix’e sahip olmak isterseniz bana mesaj atarak hem bilgi alabilir hem de danışmanlık hediyelerine de sahip olabilirsiniz. Thermomix TM5’i danışmanlık alarak aldığınızda farklı hediyelerine de sahip olabilirsiniz.


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım