Thermomix Tarifleri

Thermomix akıllı mutfak robotunun en güzel yanlarından biri tabii ki birçok geleneksel ve değişik yemek tariflerinin olduğu Temel yemekler kitabı ve tarif çipi ile beraber gelmesi. Tarif çipi nedir derseniz hemen açıklayayım. Thermomix TM5 modelinde, yemek de pişirebildiğimiz konusunda artık yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Evet bu makina yemek pişirebiliyor ve kendi yemek tariflerinin olduğu yemek kitabı ve tarif çipi kendisi ile beraber geliyor. Tarif çipini makinamızın çip bölümüne takıyoruz ve 200’ün üzerinde yemek tarifinin bulunduğu harika bir dünyanın kapıları açılıyor. Temel tarifler, kahvaltılıklar, ana yemekler, et yemekleri, sebze yemekleri, tatlılar, hamur işleri, tuzlular, içecekler, bebek mamaları gibi kategori kategori birçok Thermomix tarifleri çipin içinde yer alıyor. Bu tariflerdeki yemekleri yaparken sizin yapmanız tek gereken şey, malzemeleri karıştırma kabının içine yerleştirmek ileri tuşuna basıp düğmesini çevirmek 🙂 Çünkü bütün yapılması gereken ayarlar tarif çipinde hazır olarak geliyor, siz de tek kalan tuşu çevirmek oluyor. Mesela yemek tarifinde soğan lazım ve doğranacak, tarif çipinde kaç gram tarif çipine ihtiyaç var belirtiyor, tartıda tartıyoruz sonra kaç saniye içinde kaçıncı hızda doğramanız gerekiyor hemen ekranda gözüküyor. Siz de tuşunu döndürerek ok ile işaretlenen yere getiriyorsunuz ve tataaam başka hiçbir şey yapmadan 3-4 saniye içinde doğranmış soğanlarınız hazır. Sonra da yemeği pişirmeye devam ediyorsunuz.,

Thermomix tarifleri içerisinde öyle güzel ve evde yapılmaya üşenilen tarifler var ki; ilk günden itibaren hiç durmadan yemek pişiriyorsunuz. Mesela efsane bir çiğ köfte tarifi var. Normalde çoğu kişi evde yapmak istemez zahmetli bir yemek olduğu için ama Thermomix ile 20-30 dakikaya yoğurulmuş çiğ köfteniz hazır oluyor ve tadı hiç düşünemeyeceğiz kadar güzel oluyor. Artık dışarıda içinde ne olduğunu bilmediğiniz mide yakan çiğ köftelerden almaya gerek kendiniz yarı parasına kilo kilo çiğ köfte yapabilirsiniz.

Thermomix tarifleri ile evinizde damla sakızlı dondurma, puf hamuru yani milföy hamuru, kuru patlıcan dolması, keşkek, hamsi buğulama gibi birçok yemeği yapabilirsiniz.,

Thermomix tarifleri, Türk damak tadına uygun olarak düzenlenmiştir. Yemeklerin çoğu bizim mutfağımızdan geleneksel yemeklerdir. Tabii ki dünya mutfaklarından da bizim sevdiğimiz, bildiğimiz yemekler dahil edilmiştir tariflerin içine. Thermomix şefleri özel olarak tüm tarifleri tek tek denemiş ve tarif kitaplarını oluşturmuştur. Bu konuda müşterilerimizden çok soru geldiği için açıklığa kavuşturmak istedim.

Thermomic TM5 ile ilgili daha fazla bilgi almak için instagram hesabımdan, whatsapp numaramdan bana ulaşabilirsiniz. Online tanıtım randevusu almak için de lütfen çekinmeden mesaj atın.


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım