Thermomix TM5 Neler Yapar?

Yazılarımda ve instagram sayfam olan @yemektep hesabında aktif olarak kullandığım makina sık sık soruluyor. Kullandığım makinamın adı Thermomix TM5. Alman Vorwerk firmasının mutfak aleti olan Thermomix markasının 6. nesil üyesi olan Thermomix TM 5, akıllı mutfak robotu olarak evimizin içine girmeyi başardı. Yapılan açıklamaya göre dünya çapında neredeyse 10 milyon evin içerisinde bulunan Termomix tm5’i gelin hep beraber biraz daha yakından tanıyalım.

Thermomix TM5 Kutusundan Neler Çıkıyor?

Bu şahane akıllı mutfak robotunu satın aldığınızda kutusunun içinden Tm5, karıştırma kabı, karıştırma kabı kapağı, süzgeç, ölçü kabı, çırpma teli, karıştırma bıçağı, Varoma tabağı, varoma tepsisi, varoma kapağı, ölçü kabı, kullanım kılavuzu, Temel Yemek kitabı ve tarif çipi çıkmaktadır.

Ölçüleri Nedir?

Termomix TM 5, mutfağınızda kocaman kocaman işler yapsa da çok fazla yer kaplamaz. Bir A4 kağıdının üzerine oturacak boyuta sahiptir. Ağırlığı Varoma bölümü hariç yaklaşık 8 kilogramdır. Varoma bölümünün ağırlığı 800 gram civarındadır. Makinanın robot ve karıştırma kabı bölümünün yüksekliği 34 cm, varoma bölümünün yüksekliği de 13 cmdir.

Thermomix TM5’in 12 Fonksiyonu
 • Parçalayarak karıştırma özelliği ile harika kokteyller, çorbalar ve püreler yapabilirsiniz. Tam istediğiniz kıvamda içecekler ve çorbalar için bu fonksiyonu kullanabilirsiniz.
 • Karıştırma fonksiyonu ile karıştırma hızını ayarlayarak milkshake,smoothie, yoğurt gibi yiyecek ve içecekleri saniyeler içerisinde hazırlayabilirsiniz.
 • Buharda pişirme özelliği ile yemeklerinizi besin değerini kaybetmeden buharda pişirebilirsiniz. Ayrıca aynı anda makinanın üç katında yemek yapma olanağını da buharda pişirme özelliği ile kullanabilirsiniz.
 • Tartma fonksiyonu ile karıştırma kabına malzemeleri tam ölçüsünde ekleyebilirsiniz. Tarif çipindeki tarifleri uyguladığınızda tarifinize ara vermeden tartı özelliğini kullanabilir ve sonrasında tarifinizi uygulamaya devam edebilirsiniz.
 • Emülsiyon fonksiyonu ile yağı yavaşça tarife dahil ederek ve karıştırarak homojen karışımlar elde edebilirsiniz.
 • Öğütme fonksiyonu ile güçlü motoru ve kuvvetli bıçakları ike kahve, mısır, kabuklu yemiş gibi en sert malzemeleri bile saniyeler içerisinde un haline getirebilirsiniz. Böylelikle içinde ne olduğunu bildiğiniz, katkı maddesi ve koruyucu olmayan malzemeleriniz olabilir.
 • Yavaş karıştırarak pişirme fonksiyonu ile muhallebi, puding, tarhana çorbası, risotto, beşamel sos gibi başında durarak karıştırmanız gereken yiyecekleri kendi kendine eşit bir şekilde pişirir.
 • Çırpma fonksiyonu ile krema, yumurta akı ve diğer malzemeleri hızlı ve kolayca çırpabilirsiniz.
 • Doğrama fonksiyonu ile, soğan, sarımsak, ot, buz küpleri, sebze, meyve doğramak artık çok kolay ve hızlı. saniyeler içerisinde istediğiniz ölçülerde yiyecek elde etmek için yapmanız gereken bıçak hızını ayarlamak sadiye.
 • Kontrollü ısıtma ile 37 derece ile 120 derece arasında ısı ayarı yapabilirsiniz. Böylelikle taşmayan süt, ağız yakmayan bebek maması yapabilirsiniz kolaylıkla.
 • Pişirme fonksiyonu ile kızartma dışında istediğiniz yiyeceği soteler, ısıtır,pişirirsiniz.
 • Hamur yoğurma fonksiyonu ile de hızlı bir şekilde ekmek, pizza, börek hamurlarını yoğurabilir ve mayalayabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri sadece tek bir aletle ve hızlı bir şekilde yapmak ütopya gibi ama gerçek. Mutfakta daha fazla alana sahip oluyorsunuz. Daha az bulaşık çıkıyor. Dolaplarınızda yer kaplayan, senede sadece bir kaç kere kullanacağınız aletlere gerek yok. Sadece tek bir makina ile her şeyi yapabiliyorsunuz.

Eğer siz de Thermomix TM5 sahibi olmak istiyorsanız ya da daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bağımsız satış danışmanı olan benimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle hem kampanyalardan haberdar olur hem de danışman hediyelerinin de sahibi olabilirsiniz.


Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım