Thermomix TM5

Günlerdir yemeklerimi yaptığım mucizevi mutfak bilgisayarı Thermomix TM5’i artık anlatma zamanı geldi. Uzunca bir süre denedim, kitabındaki tarifleri uyguladım ve uyguladıklarımı instagram ve sitemde paylaştım. Hep beraber bu akıllı mutfak robotu olan thermomix’i tecrübe ettik. Sonuç olarak memnun kaldığım için artık detaylı bir şekilde anlatabilirim.

Thermomix, mutfağınızda yer alan tüm mutfak aletlerini ortadan kaldıracak, bünyesinde hepsini barındıran akıllı bir mutfak bilgisayarı. Ölçme, karıştırma, çırpma, süzme, parçalama, pişirme gibi 12 farklı özelliği tek bir hareketle yapabiliyor. Yeter ki siz ne yapmak istediğinizi bilin. Hatta bunu bile bilmenize gerek yok çünkü kendisinin tarif çipi sayesinde size ne yapabileceğinizi ve bunu nasıl yapacağınızı anlatıyor. Tuşuna basın ve daha önce hiç deneyimlemediğini ileri teknoloji bir dünyaya adım atın.

Thermomix TM5 Fiyat Bilgisi ve Sipariş İçin : TIKLAResimde gördüğünüz gibi Alman Vorwerk firmasının mutfak ürünü olan Thermomix TM 5’i satın aldığınızda resimdeki tüm ürünler evinize geliyor. Bunların içinde neler var bakalım;

  • Varoma

Varoma buharda pişirme ve birden fazla yemeği aynı anda yapabilmeniz için gerekli olan bir aparattır. Varoma bölümünde kapak, varoma tepsisi ve varoma tabağı vardır. Bu bölümler sayesinde aynı anda üç farkli yemeği tatları ve kokuları birbirine karışmadan yapabilirsiniz.

  • Ölçü Kabı

Ölçü kabı, karıştırma kabında yer alan deliği kapatır ve sıvıları ölçmenize yardımcı olur.

  • Çırpma Teli

Adı üstünde çırpma işlemini gerçekleştirmek için gerekli olan aparat. Kremaları, kekleri ya da sosları çırpma teli ile hazırlaybilirsiniz.

  • Karıştırma Kabı

Paslanmaz çelikten üretilen ve 2.2 litrelik kapasiteye sahip olan karıştırma kabı en çok kullanacağınız bölüm olacak çünkü pişirme, tartma, karıştırma ve parçalama gibi tüm işlemler burada yapılacaktır.

  • Karıştırma Bıçağı

Karıştırma bıçağı, düşük hızlarda kullandığınızda yavaşça karıştırma işlemini yaparken yüksek hızlarda doğrama ve parçalama işlemini yapar. Dönüş yönünü değiştirerek karıştırma ve parçalama isteğinize göre ayarlama yapabilirsiniz.

  • Thermomix Tarif Çipi

Thermomix tarif çipinde yemek tariflerini dijital olarak görebilir ve istediğiniz tarifi seçerek adım adım çip tarafından yönlendirilirsiniz. Dijital ekrandaki yönlendirmelerle hatasız ve tam tutan tarifleri yaparak harikalar yaratabilirsiniz.

  • Karıştırma Kabı Kapağı

Karıştırma kabı kapağı hem güvenliğiniz için gereklidir hem de tariflere malzeme katarken ya da buharda pişirme işlemi yaparken buhar çıkışını sağlamaktadır. Karıştırma kabı kapağı olmadan Thermomix güvenlik için çalışmaz.

  • Süzgeç

Süzgeç hem yemekleri süzerken hem tartarken hem de buharda pişirme ya da kaynatma işlemlerini yaparken kullanabileceğiniz aparattır.

  • Spatula

Spatula, hem karıştırma kabını sıyırmak için hem de süzgeci kaldırmak için kullanılmaktadır. Thermomix, çok kullanıcı dostu bir ürün tüm aparatları birbirini tamamlıyor ve bütüne bakınca gerçekten de harika ve mutfakta sahip olunması gereken tek ürün olduğunu görebiliyorsunuz.
Thermomix TM5 ile ilgili yazılarım ve tanıtımlarım her gün devam edecek ve artacak. Eğer sizde bu ürüne sahip olmak ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bağımsız satış danışmanı olarak benimle iletişime geçebilirsiniz. Yarın görüşmek üzere ✌️
Leave Comment

author
By Master Chef
En Yeni Yemek Tarifleri
Yeni Gelen Yorumlar
Top 3 Şefler
Kategoriler

All rights reserved © YeMektep.com

Whatsapp Canlı Yardım